>

Kurz pro kameramany: svícení postavy a scény

Dvoudenní intenzivní kurz: profesionální práce s filmovými světly.

Čtvrtek 23.11. 2023    9:00 - 18:00

Pátek 24.11.  2023.    9:00 - 12:00

 
Studio Letec, Sládkova 3, Praha 7

 

4 900 Kč

Video z kurzu 

 

2000 Kč se Vám vrátí formou voucheru na půjčení techniky v Biofims!

 

Průběh kurzu

Už po 13. otevíráme oblíbený kurz, kde se na konkrétních příkladech naučíte efektně nasvítit filmovou scénu.

Kurz je vhodný i pro fotografy, kteří preferují fotografování se stálými světly. Na konkrétních příkladech si budeme zkoušet nasvítit různé atmosféry a situace z filmů nebo reklam. Svícení bude probíhat ve skupinkách, a tak se každý dostane přímo ke svícení podle sebe. Vedle schopnosti nasvítit celou scénu se bude muset každý vypořádat se svícením portrétů, detailů a atmosférických záběrů.

V prvním dni se budeme věnovat obecnějším pravidlům svícení, naučíme se ovládat nejpoužívanější světla (ARRI SkyPanel, ARRI Fresnel, Dedolight, Aputure, PixelTube, které nám poskytne Biofilms). V praktické části budeme svítit portrét a celkovou postavu.

Druhý den se zaměříme se na dramatičtější způsoby nasvícení celé scény, především na práci s barevnými gely, kouřem, stíny, protisvětly a dalšími efektními postupy, jak světelně vytvořit filmový obraz.

 

„2 dny luxusního semináře na téma "filmové svícení"... Parádička... Hlavně nasvicováni piva mě bavilo .“

Lukáš Šimandl, Videojinak

 

„Díky moc za kurz! Už jsem měl i šanci vyzkoušet některé poznatky v praxi :) a je super, že nad tím světlem teď přemýšlím jinak, než kdysi.“

 Tomáš Liszka, tomasliszka.com

 

Lektor: Jan Faukner

Jan Faukner vystudoval fotografii na FAMU a přes 10 let se věnuje reklamní, portrétní a módní fotografii. Fotografoval například kalendáře českých biatlonistů, plakáty pro divadla a filmy, spolupracoval s mnoha reklamními agenturami a grafickými designéry. Svítil různé projekty jako např.  Představení olympijské kolekce, spot pro biatlonisty a Alpine Pro, realitní spot, klip pro Bruna Ferrari atd.
www.janfaukner.com

 

Kurz se koná ve Studiu Letec (Sládkova 3, Praha 7)  a během kurzu je pro účastníky k dispozici občerstvení a dobrá zrnková káva.

Počet účastníků je omezen na 10 lidí. 

 

Na přání pošlu dárkový voucher v digitální podobě.

Kategorie: Kurzy
Zpět do obchodu