>

Kurz pro kameramany: svícení postavy a scény

Dvoudenní intenzivní kurz: profesionální práce s filmovými světly.

 

3 700 Kč

Video z kurzu 

 

 

Na přání pošlu dárkový voucher v digitální podobě. 

 

Průběh kurzu

Už po desáté otevíráme oblíbený kurz, kde se na konkrétních příkladech naučíte efektně nasvítit filmovou scénu.

Kurz je vhodný i pro fotografy, kteří preferují fotografování se stálými světly. Na konkétních příkladech si budeme zkoušet nasvít různé atmosféry a situace z filmů nebo reklam. Svícení bude probíhat ve skupinkách, a tak se každý dostane přímo ke svícení podle sebe. Vedle schopnosti nasvítit celou scénu, se bude muset každý vypořádat se svícením portrétů, detailů a atmosférických záběrů.

V prvním dni se budeme věnovat obecnějším pravidlům svícení, naučíme se ovládat nejpoužívanější světla (ARRI SkyPanel, ARRI Fresnel, Dedolight, Aputure, PixelTube, které nám poskytne Biofilms). V praktické části budeme svítit portrét a celkovou postavu.

Druhý den se zaměříme se na dramatičtější způsoby nasvícení celé scény, především na práci s barevnými gely, kouřem, stíny, protisvětly a dalšími efektními postupy, jak světelně vytvořit filmový obraz.

 

 

Lektor: Jan Faukner

Jan Faukner vystudoval fotografii na FAMU a přes 10 let se věnuje reklamní, portrétní a módní forografii. Fotografoval například kalendáře českých biatlonistů, plakáty pro divadla a filmy, spolupracoval s mnoha reklamními agenturami a grafickými designéry. Svítil různé projekty jako např. Představení olympijské kolekce, reklamní spoty pro Direct pojišťovnu, spot pro biatlonistyAlpine Pro.
www.janfaukner.com

 

Kurz se koná ve Studiu Letec (Sládkova 3, Praha 7)  a během kurzu je pro účastníky k dispozici občerstvení a dobrá zrnková káva.

Počet účastníků je omezen na 10 lidí. 

 

V případě omezení pořádání kurzu vlivem vládních nařízeních se kurz přesune na pozdější termíny. Platba za kurz se nevrací. 

Kód Kód: 3/11
Kategorie: Kurzy