>

Kurz pro kameramany: svícení postavy a scény

Dvoudenní intenzivní kurz: profesionální práce s filmovými světly.

St   9.3. 2022 10:00-16:00
Čt  10.3. 2022 10:00-16:00

 

3 900 Kč

Video z kurzu 

 

Ke kurzu kredit ve výši 2000 CZK na zapůjčení techniky v Biofilms na Vaše projekty. 

 

Průběh kurzu

Už po dvanácté otevíráme oblíbený kurz, kde se na konkrétních příkladech naučíte efektně nasvítit filmovou scénu.

Kurz je vhodný i pro fotografy, kteří preferují fotografování se stálými světly. Na konkétních příkladech si budeme zkoušet nasvít různé atmosféry a situace z filmů nebo reklam. Svícení bude probíhat ve skupinkách, a tak se každý dostane přímo ke svícení podle sebe. Vedle schopnosti nasvítit celou scénu, se bude muset každý vypořádat se svícením portrétů, detailů a atmosférických záběrů.

V prvním dni se budeme věnovat obecnějším pravidlům svícení, naučíme se ovládat nejpoužívanější světla (ARRI SkyPanel, ARRI Fresnel, Dedolight, Aputure, PixelTube, které nám poskytne Biofilms). V praktické části budeme svítit portrét a celkovou postavu.

Druhý den se zaměříme se na dramatičtější způsoby nasvícení celé scény, především na práci s barevnými gely, kouřem, stíny, protisvětly a dalšími efektními postupy, jak světelně vytvořit filmový obraz.

 

„2 dny luxusního semináře na téma "filmové svícení"... Parádička... Hlavně nasvicováni piva mě bavilo .“

Lukáš Šimandl, Videojinak

 

„Díky moc za kurz! Už jsem měl i šanci vyzkoušet některé poznatky v praxi :) a je super, že nad tím světlem teď přemýšlím jinak, než kdysi.“

 Tomáš Liszka, tomasliszka.com

 

Lektor: Jan Faukner

Jan Faukner vystudoval fotografii na FAMU a přes 10 let se věnuje reklamní, portrétní a módní forografii. Fotografoval například kalendáře českých biatlonistů, plakáty pro divadla a filmy, spolupracoval s mnoha reklamními agenturami a grafickými designéry. Svítil různé projekty jako např. Představení olympijské kolekce, reklamní spoty pro Direct pojišťovnu, spot pro biatlonistyAlpine Pro.
www.janfaukner.com

 

Kurz se koná ve Studiu Letec (Sládkova 3, Praha 7)  a během kurzu je pro účastníky k dispozici občerstvení a dobrá zrnková káva.

Počet účastníků je omezen na 10 lidí. 

 

Na přání pošlu dárkový voucher v digitální podobě.

Kategorie: Kurzy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení