>

Kurz pro kameramany: svícení postavy

Profesionální práce s filmovými světly

2 500 Kč
na dotaz

Průběh kurzu

Kurz je zaměřen na efektivní nasvícení postavy a obličeje. Budeme se věnovat filmovým světlům a jejich různým světelným  modifikátorům ( odrazkám, difuzním panelům a barevným foliím ).

V první části si ukážeme hlavní druhy světel, jejich charakter a využití. Zaměříme se na konkrétní příklady z běžné praxe, pak na dramatičtější a efektnější nasvícení např. z filmových záběrů. V poslední části bude prostor pro Vaše dotazy. Doneste si Vámi vybrané filmové záběry, které si v ateliéru zkusíme stejně nasvítit. 

 

Pro koho je kurz určen

Na tento kurz chodí kameramani, kteří mají zkušenosti především s reportážní a dokumentarní praxí a nejsou si jistí se svícením na lokacích, kdy si donesou svá vlastní světla a mají vytvořit filmovější charakter obrazu.

Například mají natočit portrét v hotelu, kdy ví, že tam bude svítit denní světlo z okna a teď se musí rozhodnout, jaká světla (teplota, výkon, charakter světla) si donýst a jak je mají nastavit.

 

Lektor: Jan Faukner

Jan Faukner vystudoval fotografii na FAMU a přes 10 let se věnuje reklamní, portrétní a módní forografii. Fotografoval například kalendáře českých biatlonistů, plakáty pro divadla a filmy, spolupracoval s mnoha reklamními agenturami a grafickými designéry. Svítil různé projekty jako např. Představení olympijské kolekce, reklamní spoty pro Direct pojišťovnu, spot pro biatlonistyAlpine Pro.
www.janfaukner.com

 

Kurz se koná ve Studiu Letec a během kurzu je pro účastníky k dispozici malé občerstvení a dobrá zrnková káva.

Počet účastníků je omezen na 10 lidí. 

Kód Kód: 2/4
Kategorie: Kurzy