>

Kurz pro kameramany: svícení scény

Profesionální práce s filmovými světly

2 500 Kč

Video z kurzu 

 

Průběh kurzu

Kurz bude zaměřen na praxi. Budeme svítit celky a detailní záběry tak, aby na sebe scény dobře světelně navazovaly a zároveň byly světelně atraktivní. Svícení bude probíhat ve skupinkách a tak se každý dostane k vyzkoušení svícení podle sebe. Vedle schopnosti nasvítit celou scénu, se bude muset každý vypořádat se svícením portrétů, detailů a atmosférických záběrů.

Zaměříme se na dramatičtější způsoby nasvícení, především na práci s barevnými gely, kouřem, stíny a dalšími efektními postupy, jak změnit obyčejné prostředí na něco tajemného a vizuálně zajímavého.

Naučíte se ovládat různé druhy světel (ARRI SkyPanel, ARRI Fresnel, Dedolight, Aputure, PixelTube), které poskytne Biofilms.

 

 

Lektor: Jan Faukner

Jan Faukner vystudoval fotografii na FAMU a přes 10 let se věnuje reklamní, portrétní a módní forografii. Fotografoval například kalendáře českých biatlonistů, plakáty pro divadla a filmy, spolupracoval s mnoha reklamními agenturami a grafickými designéry. Svítil různé projekty jako např. Představení olympijské kolekce, reklamní spoty pro Direct pojišťovnu, spot pro biatlonistyAlpine Pro.
www.janfaukner.com

 

Kurz se koná ve Studiu Letec (Sládkova 3, Praha 7)  a během kurzu je pro účastníky k dispozici občerstvení a dobrá zrnková káva.

Počet účastníků je omezen na 10 lidí. 

Kód Kód: 3/10
Kategorie: Kurzy